PSICHOLOGINIAI SPRENDIMAI

PSICHOLOGĖ-PSICHOTERAPEUTĖ INDRĖ VAIDELIENĖ

SEZONINĖ DEPRESIJA

Sezoninė depresija – tai viena iš depresijos rūšių, kuri susijusi su sezoniniais pasikeitimais. Dažniausiai simptomai pasireiškia rudens pabaigoje arba žiemos pradžioje ir išnyksta pavasarį, kai dienos prailgėja ir pasidaro šviesesnės. Tačiau kai kuriems žmonėms panašūs simptomai gali atsirasti ir pavasarį ar vasarą. Bet kuriuo atveju simptomų atsiradimui, pasunkėjimui ir išnykimui ar palengvėjimui būdingas sezoniškumas.

Ši depresijos forma paprastai pasireiškia energijos sumažėjimu, nuovargiu, liūdesiu ar bendru nepasitenkinimo jausmu, irzlumu, apatija, verkimu, koncentracijos pablogėjimu, kūno skausmais, miego ir valgymo sutrikimais, svorio pakitimais, bendravimo problemomis, sumažėjusiu susidomėjimu veiklomis, kurios anksčiau teikė malonumą. Kartais jausti liūdesį ar ktus neigiamus jausmus yra normalu, bet jei bloga savijauta tęsiasi ilgiau nei pora savaičių, pradeda trukdyti atlikti kasdienines užduotis ir mėgautis veiklomis, kurios anksčiau teikė džiaugsmą, reikėtų kreiptis į specialistus.

Riziką susirgti sezonine depresija padidina paveldimumas. Žmonės, kurių šeimos istorijoje yra asmenų sirgusių depresija turi didesnę riziką susirgti sezonine depresija. Šis sutrikimas dažniau pasireiškia moterims ir paprastai išsivysto apie 20-30 metų amžiuje, tačiau panašūs simptomai gali pasireikšti ir vaikams.

Šios ligos išvengti gali padėti savistaba, aktyvus gyvenimo būdas, pokalbiai su artimais žmonėmis, dienos šviesa, subalansuota mityba, stabilus miego rėžimas ir užsiėmimai malonia veikla.

 

Psichologė – psichoterapeutė Indrė Vaidelienė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta 30 sausio, 2017, paskelbė kategorijoje Paslaugos ir pažymėjo , , .

Straipsniai

Follow PSICHOLOGINIAI SPRENDIMAI on WordPress.com
%d bloggers like this: