PSICHOLOGINIAI SPRENDIMAI

PSICHOLOGĖ-PSICHOTERAPEUTĖ INDRĖ VAIDELIENĖ

PAGRINDINIAI SĖKMINGO BENDRAVIMO PRINCIPAI

Rekomendacijos sėkmingam bendravimui su kitais:

1. Nepriekaištaukite, nesmerkite, nesipiktinkite. Priekaištai yra tarsi naminiai balandžiai. Jie visados sugrįžta atgal. Žmogus, kurį ketinate auklėti ar keikti, tikriausiai save pateisins ir ims keikti jus. Reikia stiprybės ir savitvardos, kad galėtum suprasti ir atleisti.

2. Sąžiningai ir nuoširdžiai įvertinkite gerąsias žmonių savybes. Nuoširdus pripažinimas duoda gerų rezultatų tada, kai kritika ir pašaipos bejėgės.

3. Sužadinkite žmogui aistringą troškimą. „Jei ir yra kokia nors sėkmės paslaptis, tai ji glūdi sugebėjime įsigyventi į kito žmogaus požiūrį ir matyti reiškinius kito žmogaus akimis taip pat aiškiai, kaip savosiomis“ (Henry Fordas).

KAIP PATIKTI ŽMONĖMS?

1. Nuoširdžiai domėkitės kitais žmonėmis. Nuoširdžiai domintis kitais žmonėmis per du mėnesius galima įsigyti daugiau draugų negu jų įsigyjama per dvejus metus, kai bandoma priversti kitus žmones susidomėti mumis.

2. Šypsokitės. „Žmonės, kurie šypsosi, dažniausiai geriau vadovauja, geriau moko, geriau prekiauja. Jie išauklėja laimingesnius vaikus. Šypsenoje yra daug daugiau informacijos nei surauktuose antakiuose. Ir todėl kur kas veiksmingesnis mokymo būdas yra padrąsinimas, o ne grasinimas nubausti“ (psichologas prof. Jamesas V. McConnellis).

3. Atsiminkite, kad žmogaus vardas jam skamba mieliausiai ir reikšmingiausiai bet kokia kalba. Prisiminkite vardą, maloniai jį ištarkite ir jūs pasakysite asmeniui patį subtiliausią ir veiksmingiausią komplimentą.

4. Būkite kantrūs klausytojai. Raginkite žmones išsipasakoti apie save. Būkite dėmesingi ir smalsūs. Iškiliausi žmonės teigia, kad labiau vertina gerus klausytojus, o ne gerus kalbėtojus.

5. Kalbėkite apie tai, kas kitam žmogui įdomiausia. Tiesiausias kelias į žmogaus širdį yra pokalbis apie tai, ką šis labiausiai vertina.

6. Nuoširdžiai laikykite kitą žmogų svarbiu. Beveik kiekvienas jūsų sutiktas žmogus jaučiasi vienaip ar kitaip už jus pranašesnis, todėl pats trumpiausias kelias į jo širdį – kokiu nors subtiliu būdu leisti suprasti, kad jūs pripažįstate, nuoširdžiai pripažįstate jo reikšmingumą.

Iš Dale Carnegie knygos „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms“.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta birželio 14, 2016, paskelbė kategorijoje Paslaugos.
Reklama

Straipsniai

Follow PSICHOLOGINIAI SPRENDIMAI on WordPress.com
%d bloggers like this: